setritesnami.sk

Edit Content

Vyberte si službu, ktorú potrebujete riešiť 

Pomôžeme Vám s požiadavkami ohľadne správy Vašich existujúcich poistných zmlúv.

Vyberte si službu

POISTNÁ UDALOSŤ
VÝPOVEĎ ZMLUVY
ZMENY NA ZMLUVÁCH
DOJEDNANIE ZMLUVY
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám:
‭+421 904 573 996‬
Poistná udalosť

Čo robiť pri poistnej udalosti

Poistnou udalosťou  je vznik povinnosti poisťovateľa (poisťovne) nahradiť vzniknutú škodu klientovi. Nie každá škoda je poistnou udalosťou. Ide o náhodnú udalosť, ktorú bližšie vymedzujú všeobecné poistné podmienky, poistná zmluva, alebo príslušný právny predpis, na ktorý sa poistná zmluva odvoláva.

Je to teda náhodná udalosť bližšie uvedená v poistných podmienkach, ktorá nastala počas trvania poistenia a z ktorej má poistený podľa poistných podmienok právo na poistné plnenie.

Výpoveď zmluvy

Pomôžeme vám s výpoveďou Vašej starej poistnej zmluvy

Z času na čas je dobré prehodnotiť svoje poistenie, poistné zmluvy, aktualizovať výšku ich poistných súm, rozsahy krytia či rôzne pripoistenia. A to najmä vtedy, ak sa v našom živote dejú zásadnejšie zmeny alebo na základe vonkajších vplyvov ako napríklad vysoká inflácia. Inflácia zhehodnocuje vaše finančné prostriedky a už nepokrýva poistnú hodnotu dojednanú v minulosti.

Zmeny na zmluvách

Najbežnejšie prípady nutnosti zmeny na poistenej zmluve

Pre každú poistnú zmluvu sú nevyhnutné údaje o poistníkovi či poistenej osobe  ako sú meno, trvalé bydlisko, číslo OP  a kontaktné údaje.  Je dôležité aby mali poisťovne k dispozícii vždy aktuálne údaje, preto je potrebné takéto zmeny nahlásiť.

Druhým najčastejším dôvodom zmeny je aktualizácia parametrov poistnej zmluvy ako je poistná suma hlavne pri postení majetku.

Ďalšie zmeny sa týkajú hlavne dopoistenia  alebo odpoistenia pripoistení a rizík.

Dojednanie zmluvy

Pomoc s dojednaním novej poistnej zmluvy

Novú poistnú zmluvu si môžete u nás dojednať ONLINE, a to samostatne, alebo s asistenciou nášho pracovníka. Zároveň ponúkame možnosť dojednania novej poistnej zmluvy aj osobným stretnutím, pomocou video stretnutia alebo telefonicky. Najmä životné poistenie dojednávame výhradne osobne.

Kontakt

Zavolajte nám

‭+421 904 573 996‬

Otváracie hodiny

Pondelok – Piatok
8:00 – 17:00 

Napíšte nám

info@setritesnami.sk

Zanechajte nám správu

Máte otázku alebo potrebujete poradiť v konkrétnej oblasti? Vyplňte náš kontaktný formulár, zadajte oblasť záujmu a my sa vám ozveme.